VRLVRL Praha, a.s.
Vstupte

Hledej
Mapa serveru
Titulní stránkaVýrobky a službyVývoj    

Vývojové trendy a úspěchy

Na základě vyhlášení veřejné soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) v oblasti výzkumu a vývoje jsme podali žádost o poskytnutí účelové podpory pro projekty výzkumu a vývoje. V konečném výběrovém řízení jsme uspěli se dvěma projekty:

  1. Výzkum a vývoj technologie výroby vnějšího kroužku ložiska vysokoobrátkového vřetene
  2. Výzkum a vývoj technologie výroby nízkotřecího těsnění pro rychloběžná ložiska.

Projekt č. 1

Úkolem projektu bylo vypracování konstrukčně-technologické linie pro zajištění procesu výroby vnějšího ložiskového kroužku do vysokoobrátkových vřeten (otáčky finálního ložiska dosahují rychlosti až 120.000 otáček za minutu). Zavedení konstrukčně-technologického záměru se nám podařilo dovést do úspěšného konce, přičemž jsme tak udrželi konkurenceschopnost v oblasti speciálních ložisek a jejich dílčích komponent. V současné době můžeme sortiment ložiskových kroužků pro vysokoobrátková vřetena rozšířit až do průměru 24 mm.

Bližší informace můžete získat a konzultovat v technickém úseku naší firmy.

Projekt č. 2

Úkolem projektu bylo vypracování nové konstrukčně-technologické linie pro zajitění procesu výroby ložisek s nízkotřecím těsněním (označení -RZ, resp -2RZ). Princip provedení těsnícího krytu dle tohoto projektu spočíval ve vhodném konstrukčním provedení tvaru kontaktního břitu, který je konstruován jako labyrintový dvojbřit lehce dosedající k broušenému povrchu vnitřního kroužku ložiska bez předpětí. Nově navržený způsob těsnění ložisek v sobě spojuje těsnící schopnost ložiska v provedení RSR a lehkost chodu ložiska s ochrannými plechovými kryty v provedení ZR. Postupně bude zavedena výroba ložisek s nízkotřecím těsněním na celý vyráběný sortiment jednořadých kuličkových ložisek ve VRL Praha a.s.

Bližší informace můžete získat a konzultovat v technickém úseku naší firmy.Vývojové záměry

VRL Praha a.s. neustále vyvíjí nové výrobky a hledá možnosti aplikace nových technologií na stávající produkci.  

Používáme při tom:

  • nové poznatky,
  • nové technologické metody a postupy,
  • moderní materiály,
  • aplikujeme moderní trendy.

Do výroby zavádíme:

  • nová speciální ložiska,
  • pojezdové kladky a vodicí rolny,
  • ložiska s některými rozměry změněnými oproti katalogovým hodnotám standardních ložisek,
  • přesné kroužky a přesné rotační součásti.

Pokud je konstrukce požadovaného ložiska natolik odlišná, že nelze na ni aplikovat stávající prvky, navrhujeme zákazníkovi optimální řešení a provedení tak, aby byla zaručena funkčnost a provozní spolehlivost výrobku. Jednotlivé návrhy a kroky jsou vzájemně se zákazníkem konzultovány, aby se vždy dosáhlo oboustranně uspokojivého a cenově přijatelného řešení.Uživatelské jméno

Heslo

 
Aktuality
09.05.2019
Prodej tyčí a trubekNabízíme k prodeji tyče a trubky především z ložiskové oceli 1.3505 (100Cr6), která je velice podobná materiálu 14 109 dle ČSN. Přehled rozměrů najdete v našem internetovém obchodě v kategorii "Materiál". Skladové zásoby máme v délce 3 metry, ale můžeme Vám dodat i odřezky a zbytky tyčí dle dohody. Bližší informace na emailu tpv@vrl.cz nebo telefonu 777 710 004.
01.06.2018
Drobná změna prodejní doby podnikové prodejnyPo-Čt 7:00 až 15:45 hod. a Pá 7:00 až 14:30 hod.
10.01.2017
Ložiska pro kolečka sportovního vybavení!Potřebujete ložiska do kolečkových bruslí, koloběžek, skateboardů anebo longboardů? VRL Praha a.s. tato ložiska vyrábí.
VRL Praha a.s., Ke Kablu 378, 102 00 Praha 10
Tel: +420 272 701 560, +420 272 704 040 Fax: +420 272 702 818
Comin.cz, s.r.o. | Powered by EPUS
ISO 9001ISO TS 16949CZDGBRUSF